• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gokmenvincforklift
  • https://www.twitter.com/gokmenvinc
  • https://www.instagram.com/gokmenvinc
Vinç Nedir?

Vinç Nedir ?


  Öncelikle vinç kendi aralarında bir çok bölüme ayrılmıştır. Vinçler  Paletli Vinç, Liman Vinci ,Teleskobik Vinç, Mobil Büyük Vinçler, Kule Vinçleri, Hi-up Vinç (kamyon kasasına monte) olarak bir çok katogeriye ayrılmaktadır.  Ağır Yük kaldırmak için kullanılan bir makine hidrolik depoda bulunan yüksek basıçlı yağ üreten motorun dönüş gücü sayesinde aktarma organlarından basınçlı yağı hidrolik pistonun içinde gidişli dönüşlü hareket etmektedir, sonra kaldıraç levyesinin hareket etmesiyle pistona dağıtılan yağın basıncıyla bomlara hareket vererek çalışmaktadır.  Bazı bahsettiğimiz vinçler elektirik gücünü dişlilere aktararak markanın güçlü dönüş gücüyle halatın makara arasında dönerek halatı tamburuna dolar burada kısalan çelik halat vinç kancasına kaldırma kuvvetini vermektedir.  Kamyonlara monte edilmiş seyyar vinçlerin adı Hi-up dur. Mekanik olarak yerden yük kaldırma gücü üreten iş makinelerine vinç denir.  Gökmen Vinç Oto Kurtarıcı Ve Kiralık Forklift’te Bulunan Kiralık Vinçler Hi-up Kamyona monte edilmiş mobil vinçlerdir.

Vinç Nerde Kullanılır ?


  Vinçler Makine , Tonajlı Eşya , inşaat malzemeleri  ve İnsan gücünün yetmediği yüksek inşaat katları arasında ihtiyaç haline gelmektedir. Çeşitli doğrultularda hareket etme kabileti olan vinçler, eğimli rampa, dik, çukur, yükseğe malzeme koyma, yatay doğrultuda istenilen yerden kaldırılcak malzemeyi, gösterilen yere bom sürerek eşyayı bırakmak için kullanılmaktadır. Doğru vinç kiralama teknikleri için bir aşağıda ki yazımızı okuyunuz.

  

                         Vinç Nasıl Kiralanmalıdır?

 Kiralık Vinç kaldırılacak yükün ağırlığı kesinlikle söylenmelidir. Vinç nasıl kiralanmalıdır sorsunun cevapları burada malzemenin cinsi  kiralama açısından çok önemlidir vinç bom uzatırken taşıyaağı kapesite düşmektedir. Örneğin; sizin 8 tonluk bir malzemeniz var bu malzemeyi 5 m. Uzağa taşıtmak istediniz ve bir 8 tonluk  kiralık vinç çağırdınız gelen vinç bu işi yapamayacaktır. Çağırılan vincin üretim kapasitesi 8 tonluk oldugundan, vinç malzemeyi ancak yerden kesebilir. Peki taşıma işi devam etmiş olsaydı ve olacaklar ne olurdu? Mommet sistemi hidrolik akışı kesecek ve malzemeyi indirmeye teşvik edecekti. Bu gibi durumlarda çağıracağınız vinç firmasını ekspertiz yapmaya çağırın işe uygun vinç tedarik edecektir böylece sizde güvenilir bir şekilde malzemenizi taşıtmış olacaksınız.

 
  
507 kez okundu

Yorumlar

Vinç      17/03/2020 20:17

Vinç kiralamak ile alakalı harika bilgiler edindim çok teşekkür ederim :)
Misafir -

Hizmet     28/02/2020 15:55

Hizmet bakımından gayet başarilisiniz. Emeginize saglık bol kazançlariniz olsun
Misafir -